Celosvetové ekumenické spoločenstvo ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov a priateľov
 
 
 
 
 
 
Fotoalbumy


Ako je nám dobre, keď sme spolu
(Nitra, 20.10.2021)
Počet fotografií: 4
Aj najpriek opatreniam sme radi, že sa nám mohlo podariť stretko 10.10.2021. Stretli sme sa spoločne na svätej omši po ktorej sme sa pozdielali, kto si ako žije. Tiež sme nezabudli na našich oslávencov. Vďaka ti Pane za krásny čas.
Opekačka na Zvoničke 12.9. 2021
(Nitra, 20.10.2021)
Počet fotografií: 17
Po prázdninách sa nám opäť podarilo rozbehnúť naše stretká v Nitrianskom spoločenstve a začali sme opekačkou. Prijali sme pozvánku od našich Hupianových a vycestovali sme za nimi do Novej Bane. Stretko sme začali sv. omšou s naším pátrom Jožkom, po ktorej sme sa presunuli na krásne miesto do lesa na Zvoničku. Tam nás už čakal náš Peťko s deťmi a s chutnými klobáskami, špekačkami, šalátom a chlebíkom. Atmosféru vylepšoval aj Vítko svojim spevom, ku ktorému sa pridal aj Viktor. Po slaných mňamkách sme si pochutnali aj na sladkých mňamkách, mladomanželia Beňačkoví priniesli aj svadobnú tortu. Dobre sme si zaspievali, zatacovali, zagratulovali všetkým oslávensom a spokojní sa vybrali domov.
Stretko po nitriansky 23.5.2021
(Nitra, 19.10.2021)
Počet fotografií: 16
Po dlhom čase sme sa mohli stretnúť v máji na stretku. Sme vdační za každého jedného člena. Tiež sme pooslavovali krásne výročie Martinky.
Opekačka v Piešťanoch 25.9.2021
(Piešťany, 19.10.2021)
Počet fotografií: 13
V sobotu 25. 9. 2021 sa členovia Spoločenstva Božského Srdca Ježišovho stretli na spoločnej opekačke, ktorú už tradične mávajú vďaka otvorenosti Školských sestier Notre Dame v kláštorných priestoroch v ich záhrade. Pán nám doprial úžasný slnečný deň, takže sme mohli byť celý čas vonku. Stretnutie sa začalo sv. omšou, ktorú slúžil brat Marek. Vonku to má vždy svoje čaro... Užili sme si to o to viac, že v tomto období nikdy nevieme, kedy a za akých podmienok sa najbližšie budeme môcť stretnúť. Vďaka ti, Pane!
Online stretká
(Slovensko, 19.2.2021)
Počet fotografií: 4
Aj keď nám situácia nedovolí sa stretávať, tešíme sa aspoň spoločný stretnutiam cez online videá. Dobre nám padne keď sa vidíme, spoločne sa pomodlíme a pozdieľame. Br. Marek nám dá aj požehnanie do ďalších dní.
Opekačka v Trnave 15.8. 2020
(Trnava, 3.9.2020)
Počet fotografií: 14
Aj tento som rok sme strávili našu tradičnú Vierosvetlácku opekačku u našich priateľov Františkánov na záhrade. Tento raz 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Opekačku sme začali so svätou omšou a po nej sme sa pustili do príprav. Dobroty nám opekal náš šéfkuchár brat Florián. Všetci sme boli veľmi šťastní, že sme sa stretli po dlhšej dobe. Poprechádzali sme sa v záhradke, pozreli si zvieratká, porozprávali sme sa a pomodlili aj desiatok svätého ruženca.
Púť na Turzovku pezinského spoločenstva
(Pezinok, 16.8.2020)
Počet fotografií: 28
Pri príležitosti sviatku našej patrónky sv.Kláry sa Pezinské spoločenstvo Viery a Svetla zúčastnilo 13.8. 2020 tradičnej púte k p.Márii Turzovskej na hore Žifčáková. Pridali sa k nám i Vierosvetláci z Nitrianskeho spoločenstva s našou koordinátorkou Jankou. Pod vedením nášho duchovného otca brata Mareka sme prežili jeden pekný a požehnaný deň.
Púť na Nitriansku Kalváriu
(Slovensko, 9.8.2020)
Počet fotografií: 32
Počas krásnej slnečnej soboty 8.8 2020 sme sa opäť stretli po dlhom čase ako veľká Vierosvetlácka rodina na púti v Nitre. Korona čas nám nedovoli sa stretnúť na našom obľúbenom Katimaviku či Škutovkách a tak sme sa rozhodli stretnúť sa na jednodňovej púti na Nitrianskej Kalvárii. Prišli Vierosvetláci z piatich spoločenstiev. Začali sme sv. omšou v kostole, počas ktorej sme mysleli na všetkých čo nemohli prísť, na všetky spoločenstvá na Slovensku aj vo svete. Po omši sme sa presunuli do pastoračného centra, kde si pochutnali na guláši, koláčikoch či čerstvom ovocí. Atmosféru dotváral Vítko svojimi hitovkami. Viacerí z nás zvládli vyjsť aj na Kalvársky kopček. O 14:00 sme sa pomodlili spoločne ruženec a pomaličky ukončili naše stretnutie. Bolo vidieť ako veľmi sme si už chýbali, ani sa nám nechcelo lúčiť. Vďaka ti Pane za spoločný čas.
Voľby 8.12: 2019
(Žilina, 12.3.2020)
Počet fotografií: 12
Dňa 8.12. 2019 sa v spoločenstve odohrali voľby nového vedúceho. V príjemnej atmosfére si spoločenstvo zvolilo Gabiku Graňovú, ktorá vystriedala Gabiku Hozákovú. :) Gratulujeme, a Gabike H. ďakujeme za jej službu v spoločenstve.
4. čas tvorivé dielne
(Trnava, 3.3.2020)
Počet fotografií: 17
Počas jarných prázdnín 22.2. sme sa stretli u našich Vierosvetlákoch Majky a Peťka Kubíkových doma. Očakávali nás otvoreným srdcom a Peťko nás už vyhliadal z okna. Najprv sme sa občerstveli potom sme nacvičili našu krížovú cestu a pustili sme sa do vyrábania krížov, ružencových náramkov, vyfarbovania obrázkov atď.