Celosvetové ekumenické spoločenstvo ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov a priateľov
 
 
 
 
 
 
Spoločenstvo sv. Matky Terezy

Ahojte, sme spoločenstvo blahoslavenej Matky Terezy a stretávame sa už od roku 2006. Stretká mávame v priestorch geriatrie sv. Lukáša na Strojárenskej ulici v Košiciach. 

Je nás 26 členov, ale tento počet sa často mení, lebo sme otvorení príchodu nových rodín, či priateľov, sme vďační za každú novú tvár. Na stretku sa spolu radi modlíme, zdieľame, rozprávame, robíme pantomímu, kreslíme, spievame, oslavujeme, jeme, pijeme a tešíme sa jeden z druhého. V lete chodíme aj na spoločné výlety a dovolenky, pri ktorých sa ešte viac upevňujú naše vzťahy a priateľstvá.

Za našu patrónku sme si vybrali sv. Matku Terezu preto, lebo sa nachádzme v jej ohlasovaní lásky k blížnemu, lásky k maličkým a chudobným, v jej obetavosti a túžbe po láske a pokoji vo svete. Veríme, že za nás oroduje pri Našom Nebeskom Otcovi.

Spoločenstva sv. Matky Terezy má sviatok 5. septembra.

 
Oznamy

Novembrové stretko VaS
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 10.11.2010)

Ahoj,stretko spoločenstva sv. Alžbety sa uskutoční 21.11.2010 o 15:00 ,tradične v priestoroch v SKK . Tešíme sa na každého zúčastneného.
 

Pútnici ako Asaf, bard Dávida
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 10.11.2010)

Téma mesiaca november na stiahnutie

[Stiahnuť prílohu]
 

Decembrové Mikulášske stretko- Mikulášsky večierok 2010
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 29.11.2010)

Srdečne všetkých pozývame na naše Decembrové Mikulášske stretko, ktoré bude 5.12 o 15,00 v priestoroch Strednej zdravotníckej školy sv. Alžbety na Mäsiarskej ulici. Začneme sv. omšou a potom spoločne privítame sv. Mikuláša a jeho pomocníkov. Huráááá :)
 

Decembrové Mikulášske stretko
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 1.12.2010)

Pozor!Možno príde aj sv.Mikuláš.Kde? ..na naše vierosvetlácke stretko 5.12.2010 o 14:30.Všetci ste naň srdečne pozvaní.Na strednú zdravotnícku školu sv.Alžbety(vstup od Uršulínskych internátov z Hlavnej ulice).
O 15:00 sv.omša a po nej netrpezlivo budeme očakávať sv. Mikuláša.Čože len nám donesie?Bolí sme celí rok dobrí?!Určite áno.:)
 

Naša Martinka
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 22.12.2010)

Smútočný oznam.: Dnes 22.12. sa končí pozemská púť našej Martinky Budzákovej na verejnom cintoríne v Košiciach o 12. hod. , ktorí ste ju poznali , môžte venovať tichu spomienku na jej pamiatku. "Aby v tom nebíčku , v Božom náruči Ti bolo dobre. Máme ťa radi".
 

Ples VaS v Košiciach
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 16.1.2011)

Aj tento rok Vás pozývame na 5. ples spoločenstva Viera a Svetlo v Košíciach, ktorý sa uskutoční 22.1.2011 v reštaurácii Tip-Top. Tento rok bude výnimočný tým, že ples bude spojený so svadobnou oslavou novomanželov Janky a Martina Vilhanových  ktorí uzavreli manželstvo len nedávno, 8.1.2011. Každý kto má chuť oslavovať s nami, ale aj s novomanželmi je srdečne vitaný  Bližšie info v prílohe.

[Stiahnuť prílohu]
 

Februárové stretnutie
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 13.2.2011)

Drahí a milí priatelia,

spoločenstvo bl. Matky Terezy oznamuje, že najbližšie stretnutie budeme mať 20. februára 2011 o 15,00 hod. u bratov Jezuitov na Komenského ulici v Košiciach. VŠETCI STE SRDEČNE VÍTANÍ
 

Aprílové stretko
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 4.4.2011)

Ahojte,
aprílové stretko spoločenstva bl. Matky Terezy bude 10.4 o 15,00 hod. v Katolíckom kruhu na Alžbetinej ulici v Košiciach.
Budeme sa rozprávať o Šimonovi Cyrenejskom, ktorý pomáhal Pánovi Ježišovi niesť kríž.
Všetci sú srdečne vítaní.


[Stiahnuť prílohu]
 

Májové stretko
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 11.5.2011)

Ahojte, naše spoločenstvo bl. Matky Terezy budem mať najbližšie streko 15. mája už tradične o 15,OO hod. Ale pozor, meníme priestory. Stretneme sa na Geriatrii sv. Lukáša na Strojárenskej 13. Budeme hovoriť o Emauzských učeníkoch. Ak chcete, pridajte sa k nám

[Stiahnuť prílohu]
 

Pavol, prenasledovateľ, ktorý sa stal apoštolom
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 8.11.2012)

Novembrové stretko nášho spoločenstva je v sobotu 10.11.2012 o 15hod. v budove SKK, v priestoroch bývaleho UPC ,Alžbetina 14. Tešíme sa na teba.
 

Ples Viery a Svetla v Košiciach
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 19.1.2013)

Dňa 2.2.2013 sa uskutoční už po 6-krát ples, ktorý organizujú košické spoločenstvá v Košiciach. Začíname sv. omšou o 15,00 hod. a potom pokračujeme zábavou v reštaurácii Cassovia. Všetkých srdečne pozývame :) Bližšie informácie v prílohe- pozvánka.

[Stiahnuť prílohu]
 

Februárové stretko
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 15.2.2013)

Februárové stretko sv. Alžbety sa bude konať 17.februára v budove SKK, na Alžbetinej 14.Tentoraz na tému : Jakub, Zebedejov syn, syn hromu . Tešíme sa na stretnutie.
 

Vianočné stretko
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 1.12.2013)

8.decembra o 15 hod. v SKK sa uskutoční spoločné stretko košických spoločenstiev sv.Alžbety a bl.Matky Terezy.
 

Voľby v Košiciach - Spoločenstvo sv. Alžbety
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 17.10.2016)

24.9. sa v Spoločenstve s. Alžbety v KOšiciach konali voľby nového vedúceho spoločenstva. Tento čas rozlišovania sme prežili v rodinnej a požehnanej atmosfére. Staronovým vedúcim sa stal Víťo. Viťo ešte raz vďaka za tvoju doterajšiu službu vedúceho vo vašom spoločenstve a prajem ti do najbližších rokov zapálené srdce plné Ducha Svätého a krásne chvíle so svojimi vierosvetlákmi.
 

Voľby v Spoločenstve sv. Matky Terezy KE
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 30.9.2019)

Dňa 14.9. 2019 sa konali voľby v spoločenstve sv. Matky Terezy v Košiciach. Prežili sme naozaj pekný, požehnaný spoločný čas. Veronike veľmi ďakujeme za jej dlhoročnú službu spoločenstvu ako vedúcej, dakujeme sa jej obetavé srdce a láskavý prístup. Novým vedúcim spoločenstva sa stal dlhoročný vierosvetlák: Ferko Rakoci. juhuuuuuu, Ferkovi gratulujeme a prajeme silný prievan Ducha svätého. Sme radi ze vas mame.
 

Voľby v Spoločenstve sv. Alžbety KE
(Košice I. - sv. Matka Tereza, 30.9.2019)

V nedeľu 15.9.2019 sme strávili čas rozlišovania v spoločenstve sv. Alžbety. Opäť sme prežili požehnaný, krásny spoločný čas. Toto spoločenstvo prežíva čas kedy nie je vsetko jednoduché a krásne a cítia že ľudia a sily ubúdajú. Rozhodli sa zabojovať a počas jedného roka vyhrnúť rukávy a zachrániť spoločenstvo. Počas volebného dňa sme nezvolili zžadneho nového vedúceho, len sme prerozdelili úlohy medzi všetkých členov. Víťovi chceme poďakovať za jeho službu vedúceho spoločenstva, za všetky obety a otvorené a láskavé srdce. Myslíme na vaše spoločenstvo, aby Duch svätý vanul a ukazoval vám ten správny smer a bol pri všetkych rozhodnutiach. Sme radi ze vás máme.