Celosvetové ekumenické spoločenstvo ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov a priateľov
 
 
 
 
 
 
Spoločenstvo Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Naše spoločenstvo je zasvätené Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. Naša nebeská mamička sa o nás stará veľmi dobre. Už dlhé roky sa tešíme z našich pekných priateľstiev a tiež prítomnosti kňaza.

Stretávame sa pravidelne každý mesiac v Pastoračnom centre na nitrianskej Kalvárii. Spoločné poobedie začíname svätou omšou, ktorú celebruje náš duchovný pastier zo Spoločnosti Božieho slova. Pokračujeme rozhovormi, malým občerstvením a tematickým programom. Dôležitou súčasťou programu je hra, zdieľanie, oslava narodenín, radi spievame, tancujeme, hráme divadlo... Spoločne sa snažíme o veselú, srdečnú atmosféru a pomáhame si rásť v láske a múdrosti.  Radi chodíme na spoločné výlety. V súčasnosti má naše spoločenstvo okolo 40 členov - inak obdarovaných, rodičov, aj mladých priateľov.

Ľudí z Nitry a okolia, zvlášť rodiny s inak obdarovaným dieťaťom, pozývame na naše stretnutie - radi vás prijmeme medzi nás členov, či priateľov nášho spoločenstva.

Vďaka ti Mária, nebeská Matka, že nás skrze naše spoločenstvo privádzaš bližšie k svojmu synovi Ježišovi.

Spoločenstvo Nepoškvrneného počatia Panny Márie má sviatok 8. decembra.


 
Oznamy

Púť do Lúrd
(Nitra - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, 1.1.2011)

Milí Vierosvetláci, v tomto roku sa chystáme na veľkú púť do Lúrd. Informácie o púti nájdete v prílohe tohto oznamu. Na fóre tejto stránky môžme diskutovať o pripravovanej púti. Dôležité je, aby sa všetci, čo chcú s nami putovať do Lúrd, prihlásili čo najskôr u Gebauerových .

[Stiahnuť prílohu]
 

Vierosvetlácky ples
(Nitra - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, 10.1.2011)

V dňoch 29.-30.1.2011 sa už po šiesty krát stretneme na našom plese. Bude sa konať v Trenčíne. Všetkých, ktorí radi tancujú, spievajú, pekne sa obliekajú a vytvárajú radostné spoločenstvo, srdečne pozývame. A to nielen členov nášho hnutia, ale i rodiny s inak obdarovanými a mladých, ktorí by nás chceli bližšie spoznať. Bližšie informácie sú v prílohe.

[Stiahnuť prílohu]
 

Stretnutie
(Nitra - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, 7.2.2011)

Ďalšie stretnutie nitrianskeho spoločenstva sa uskutoční v nedeľu 13.2.2011 o 14:30 na Kalvárii.
 

Lurdy - nové informácie
(Nitra - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, 8.2.2011)

Milí pútnici do Lúrd, iste viete, že sa zmenil termín našej púte a taktiež niektoré podmienky. Tešíme sa, lebo pre mnohých je to oproti pôvodnému plánu zmena k lepšiemu. Aktuálne informácie z cestovnej kancelárie nájdete v prílohe tohto oznamu.


[Stiahnuť prílohu]
 

Vianočný štrvtý čas u Hudecových
(Nitra - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, 18.12.2017)

V sobotu 16.12. 2017 sme sa týždeň pred Vianocami stretli u Gabiky a Igora. Po rozhodovaní či pôjdeme do vianoného mestečka alebo zostaneme vntri, vyhralo teplo domova a dobroty, ktoré nachystala Gabika. Sme radi, že sme sa mohli stretnúť, potešiť sa. Pomodlili sme sa spoločne ruženec za nášho brata Mareka a za nášho pátra Ignáca. V dobrej vianočnej nálade sme si zaželali krásne a požehnané Vianoce a rozišli sa domov.