Celosvetové ekumenické spoločenstvo ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov a priateľov
 
 
 
 
 
 
Spoločenstvo sv. Gorazda

Naše spoločenstvo je najstarším spoločenstvom Viera a Svetlo na Slovensku. Vzniklo v roku 1988, kedy sme sa prvýkrát stretli na púti do Lúrd s našimi inak obdarovanými ratolesťami. Počet našich členov dnes je približne 20. Našim patrónom je svätý Gorazd.

Stretávame sa stále v tretiu Nedeľu v mesiaci u Minoritov pri kostole sv. Františka v Bratislave. Stretnutie stále začíname svätou omšou. Ďalšie chvíle, ktoré spolu potom trávime sa nesú v duchu Božieho slova.

Spoločenstvo sv. Gorazda má sviatok 27. júla.


 
Oznamy

“Všetci zídeme sa v nebi, kde je Boh”.
(Bratislava - sv. Gorazd, 23.2.2011)

Dňa 22.2.2011 nás predišla do večnosti naša drahá Alenka Marková vo veku 40 rokov. Patrila medzi prvých členov Viery a svetla v spoločenstve sv. Gorazda v Bratislave. Bola pre nás darom a veľkým príkladom ako žiť naplno svoj život a nevzdávať sa. Sme radi, že sme sa poznali a mohli byť spolu. Posledná rozlúčka bude v piatok 25.2.2011 o 14,00 h. na cintoríne v Podunajských Biskupiciach. Ježišu, dôverujeme v Teba!
 

Stanko oroduj za nás!
(Bratislava - sv. Gorazd, 7.9.2016)

Dňa 7.9. 2016 nás predišiel do večnosti náš drahý Inak obdarovaný Vierosvetlák Stanko Vrana vo veku 56 rokov. Veríme že sa už raduješ s Pánom tak, ako krásne si to Ty vedel. Tam nie je viac miesto pre smútok. Drahý náš Stanko, oroduj za nás!
 

Voľby v Bratislave - Spoločenstvo sv. Gorazda
(Bratislava - sv. Gorazd, 17.10.2016)

V nedeľu 16.10. 2016 sa konali voľby v Bratislavskom Spoločenstve Sv. Gorazda. Bol to krásny čas rozlišovania tohto spoločenstva vo veľmi príjemnej, rodinnej a požehnanej atmosfére. A novým vedúcim sa stala staronová vedúca Janka Paulechová :) srdečne gratulujeme ! Ešte raz Janka vďaka za tvoju doterajšiu službu, otvorené srdce a za opätovné potvrdenie prevzatia služby vedúceho :)
 

Voľby v Spoločenstve sv. Gorazda BA
(Bratislava - sv. Gorazd, 30.9.2019)

Dňa 8.9. 2019 sa v Spoločenstve sv. Gorazda v Bratislave konali voľby nového vedúceho spoločenstva. Chceme sa veľmi poďakovať Janke Paulechovej za roky kormidlovania bratislavskej lodičky, za službu, lásku a čas venovaný spoločenstvu. Myslíme Janka na teba, aby sa aj male babätko v brušku šťastne narodilo (už o pár dní) a vďaka za vašu krásnu rodinku. A novými koordinátormi spoločenstva sa stali - Tonko a Ludka Gebauerovci. Veľmi sa tešíme, gratulujeme a prajeme veľa síl a Ducha Svätého do novej služby v našom spoločenstve.